Instrukcja "krok po kroku"


 1. Załóż konto w Portalu e-konsultacja.pl wykorzystując swój adres e-mail.

  Rejestracja jest konieczna w celu swobodnej wymiany dokumentacji pomiędzy Tobą, a Lekarzem. Cały proces rejestracji potrwa ok. 3 minut - po wprowadzeniu danych otrzymasz na swój adres -email link do potwierdzenia rejestracji. Jeśli już posiadasz konto w Portalu e-konsultacja.pl wystarczy, że się zalogujesz. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz usunąć swoje Konto.

 2. Wybierz jedną z interesujących Cię funkcjonalności: Konsultacja lekarska, Przedłużenie recepty, Antykoncepcja lub Leczenie bólu i wypełnij Ankietę medyczną.

  Wypełniona ankieta zostanie przekazana bezpośrednio Lekarzowi. Postaraj się wypełnić ją bardzo dokładnie.

 3. Załącz dokumentację medyczną.

  Do każdej Ankiety możesz dołączyć swoją dotychczasową dokumentację medyczną, co usprawni realizację wizyty. Szczególnie przydatna może okazać się karta wypisowa ze szpitala (szczególnie tzw. epikryza oraz pierwsza strona zawierająca dane wraz z rozpoznaniami). Załączenie dokumentacji zawierającej rozpoznania chorób jest warunkiem skorzystania z funkcjonalności „Przedłużenie recepty” oraz uwzględnienia przez Lekarza należnej refundacji. Jeśli korzystasz z telefonu, możesz po prostu zrobić zdjęcie dokumentów!

 4. Teraz Lekarz - po przeanalizowaniu dokumentacji - zdecyduje, czy wizyta może zostać zrealizowana online.

  Jeżeli Twój Wniosek zostanie zaakceptowany, zostaniesz poproszony o dokonanie płatności. Jeżeli natomiast okaże się, że wskazana jest wizyta stacjonarna, np. w celu przeprowadzenia badania fizykalnego, zostaniesz o tym poinformowany. Jeśli wizyta online nie zostanie zrealizowana, nie poniesiesz żadnych kosztów!

 5. Po dokonaniu płatności w ciągu 120 minut otrzymasz na swój adres e-mail Kartę wizyty oraz e-receptę (jeżeli będzie potrzebna).

  Pamiętaj, że e-receptę możesz zrealizować w każdej aptece, wystarczy, że podasz unikalny kod PIN otrzymany od Lekarza oraz swój numer PESEL. Twoja e-recepta będzie aktywna natychmiast po zrealizowaniu wizyty.